Badania powierzchniowe

Badania powierzchniowe, to nieinwazyjna forma badań archeologicznych, która polega na penetracji terenu w celu odkrycia zabytków archeologicznych widocznych na ziemi lub w formach krajobrazowych w tj. kurhany czy grodziska. Badania te maja na celu wstępne rozpoznanie terenu pod kontem występowania stanowisk archeologicznych.

Badania powierzchniowe z Glesum – jakość i precyzja

Za sprawą nowoczesnych, nieinwazyjnych badań powierzchniowych wykonywanych przez specjalistów Glesum, możliwe jest odkrycie cennych zabytków, pozostałości architektonicznych, śladów bytności i działalności przodków. Z uwagi na to, że temat jest dość wrażliwy, wymagający szczególnego zaangażowania oraz uwagi, niezbędne staje się wdrażanie metod powierzchniowych – badania z tej grupy nie ingerują zbyt mocno w dany obszar, zapewniając dotarcie do trudniej dostępnych miejsc. To doskonała alternatywna dla pracochłonnych, często nieskutecznych wykopalisk, dająca porównywalne, jeśli nie lepsze, efekty. 

Badania powierzchniowe z użyciem radaru

Do prowadzenia badań powierzchniowych wykorzystujemy radar, dlatego jesteśmy przekonani, że ta metoda spotka się z Twoim uznaniem. Jeśli szukasz nowoczesnego sposobu lokalizowania obiektów typu tunele czy pustki pogórnicze, chcesz mapować podziemne sieci komunalne, badać struktury mostów, a nawet wykrywać niewybuchy – skontaktuj się z nami. Chętnie doradzimy Ci, która z naszych usług jest najlepsza i sprawdzi się w Twojej sytuacji. Badania powierzchniowe wykonamy z najwyższą starannością, dostarczając Ci na koniec raport z ich przebiegu, efektów oraz interpretację wyników. Nasza obsługa jest kompleksowa, co sprawia, że Glesum jest partnerem, którego warto wybrać nie tylko do prac archeologicznych

Wsparcie prac archeologicznych – badania powierzchniowe

Zapraszamy do współpracy z nami i skorzystania ze wsparcia Glesum przy prowadzeniu prac archeologicznych. Chętnie odpowiemy na Twoje pytania i przedstawimy przykładowe badania powierzchniowe. Zaufaj naszemu doświadczeniu i wybierz zaangażowany zespół. Zapoznaj się także z ofertą badań sondażowych!

Masz pytania?

Zapraszamy do kontaktu!