Badania sondażowe

Badania sondażowe, to rodzaj badań rozpoznawczych w ramach prac archeologicznych, które polegają na odsłonięciu niewielkiego fragmentu obszaru, co pozwala określić prawdopodobieństwo wystąpienia stanowiska archeologicznego.

Badania sondażowe – wsparcie prac archeologicznych

Celem badania sondażowego jest ustalenie, czy dany obszar ma potencjał archeologiczny, czy warto poświęcić czas i środki na prowadzenie prac w tym właśnie miejscu. Można to ocenić przy pomocy metod inwazyjnych i nieinwazyjnych, jednak to zdecydowanie te drugie cieszą się rosnącą popularnością wśród inwestorów. Pozwalają uzyskać bardzo dokładne dane bez konieczności niszczenia terenu. Ogranicza to czas, ale też pozwala zaoszczędzić pieniądze. Ze wsparciem ekipy Glesum możesz zyskać informacje o obecności stanowisk archeologicznych, aby lepiej zabezpieczyć znaleziska, chroniąc je przed zniszczeniem.

Zastosowanie badań sondażowych archeologicznych

Archeologiczne badania sondażowe stosuje się, aby sprawdzić, czy na danym obszarze występują ślady dawnej bytności ludzi, pozostałości ich cywilizacji oraz inne zasoby, które wymagają zabezpieczenia. Na czas prowadzenia prac można je odpowiednio chronić, jak również rozpoznać ich wartość historyczną. Dzięki sondom nie trzeba już przekopywać gruntu, co też wiązało się z ryzykiem. Można za to działać bardziej pewnie, precyzyjnie i skutecznie, co jest cenione przez współczesnych inwestorów.

Współpraca z Glesum – zapraszamy

Zapraszamy do współpracy z Glesum – jesteśmy doświadczonym zespołem, gotowym wesprzeć Twoje prace archeologiczne i inne, prowadzone na wskazanym terenie. Dzięki nieinwazyjnym, nowoczesnym badaniom sondażowym możemy dokładnie określić położenie ważnych obiektów, pozostałości, ruin i innych wymagających zabezpieczenia i ochrony. Uczestniczymy w różnych inwestycjach i odkrywkach, zapraszamy do kontaktu! Zapoznaj się także z naszą ofertą badań georadarem!

Masz pytania?

Zapraszamy do kontaktu!