Badanie georadarem – GPR

GPR jest jedną z najnowszych, a zarazem najczęściej stosowanych i polecanych metod badawczych wykorzystywanych w archeologii. To jedna z pozycji w naszej ofercie, z której mogą skorzystać klienci szukający wysokiej jakości usług archeologicznych, precyzyjnych danych stanowiących podstawę do prowadzenia badań i odwzorowywania anomalii występujących na różnych głębokościach. Badania georadarem pozwalają jednorazowo wykonać pomiar, dostarczając trójwymiarowego, co jest niezwykle przydatne nie tylko w pracach archeologicznych, ale też inwestycyjnych.

Zastanawiasz się, czy w Twoim przypadku georadar się sprawdzi? Zapewniamy, że tak! To metoda mająca wielu zwolenników, gdyż badanie jest nieinwazyjne, a dostarcza precyzyjnych danych. Mamy wszystko – sprzęt i doświadczenie potrzebne to wykonania go, a nasi specjaliści chętnie odpowiedzą na wszystkie Twoje pytania związane z jego przebiegiem oraz efektami.

Co warto wiedzieć o GPR?

GPR to metoda georadarowa, która jest jedną z najmłodszych w dziedzinie badań nieinwazyjnych. Wykorzystywana do prospekcji geofizycznej w archeologii, charakteryzująca się możliwością jednorazowego pomiaru na wszystkich dostępnych antenie głębokościach. W efekcie badań uzyskuje się trójwymiarowe odwzorowanie anomalii, co jest nieocenionym wsparciem i podstawą w planowaniu dalszych odkrywek czy inwestycji.

Naszym klientom przypominamy o tym, że w GPR ważna jest gęstość profili pomiarowych. Biorąc do porównania profile wykonane co 1 metr, a co 0,5 metra można zauważyć różnice w skoku jakościowym (większe niż w innych metodach geofizycznych). Tam, gdzie potrzeby są większe, można rozważyć zastosowanie metody magnetycznej lub elektrooporowej. Georadar wykrywa jedynie to, co znajdzie się na drodze wysyłanego przez antenę sygnału.

Georadar – nieinwazyjne badanie w wykonaniu ekspertów

Glesum zaprasza do współpracy przy wykonywaniu badań nieinwazyjnych, w tym GPR. Decydując się na naszą ofertę zyskujesz wsparcie już na samym początku, czyli przy wybieraniu metody, a także potem, gdy trzeba zinterpretować wyniki badania.

Serdecznie zachęcamy do kontaktu. Nasz zespół jest gotowy, aby przedstawić Ci więcej szczegółów na temat GPR, a także odpowiedzieć na wszystkie pytania. Zaprezentujemy Ci tę i inne metody, aby ułatwić podjęcie decyzji, którą z nich wybrać. Jest to uzależnione od celu badań, miejsca i efektów, jakich oczekujesz. Możesz liczyć na doświadczenie naszych kompetentnych pracowników! Wspieramy prace wykopaliskowe, archeologiczne oraz inwestycyjne związane z przekształceniem czy zabudowaniem terenu. Zapoznaj się także z ofertą badań geofizycznych!